Cycle 7, random thoughts and a weekend getaway in pictures

Kuigi te juba teate, et algselt olin nii pettunud, et pean kaks lisatsüklit saama, aga siis peale paari päevast rahulikku mõtlemist sain ikka ise ka aru kui rumal ma olen ja kui oluline see ikka on, et 100% kindel olla, et ravi on olnud tulemuslik ja kõik vähk on kadunud, loodetavasti igaveseks. Ma vist olen enne suhteliselt pealiskaudselt maininud, aga siin (vähemalt haiglas, kus ma ravi saan) toimub raviplaani koostamine paljude arstide ühise koostööna.

Antud haiglas on tegelikult spetsiaalne lümfoomi-tiim, kes teab absoluutselt kõike antud vähitüübist – uusimaid ravimeetodeid, kliinilisi uuringuid, muutusi raviprotokollides jne. Mitmed antud eriala spetsialistid (hematoloogid, radioloogid jne) kohtuvad iga nädalaselt, et arutada uute (ja olemasolevate) patsientide ravilugusid ja koos mõelda, et milline raviplaan annab parima tulemuse ja vajadusel plaani muuta. Selline arutelu käis nendesamade arstide vahel ka peale minu 6ndat keemiaravi tsüklit-PET uuringut. Hematoloog mainis mulle, et terve antud hommikupooliku arutasid nad ainult MINU raviplaani ja seetõttu jõudsid ka üheskoos otsusele, et parem ravida rohkem kui vähem, et olla kindel, et MINA saaks täiesti terveks. Nii oluline, et arstid tegelikult ka hoolivad. Annab endale rohkem kindlustunnet.

Just nende eelpool mainitud põhjuste tõttu mõtlen ma (peaaegu) igapäevaselt kui tänulik ma ikka pean olema, et mul on võimalus saada ravi riigis, kus vähiravitulemused on parimad kogu maailmas. Maailmapäästja nagu ma olen (tahan olla vähemalt?) – arvan, et sellised (samad!) võimalused täisväärtuslikuks eluks peaksid olema antud meist igaühele, olenemata meie “parameetritest.”

img_1205

Any similarities?

Aga see selleks, jutt läks veits lappama, pidin ju tegelikult 7ndast keemiaravi tsüklist kirjutama – algas esmaspäeva hommikul kell 8.00 ja lõppes eile kell 14.00. Esmaspäeval vähikliinikusse jõudes sain “kena” üllatuse, et mu verenäidud eelmisel tsüklil ei läinud nii madalaks kui hematoloog oodanud oli (st. mu organism kannatas keemiaravi liiga hästi!) ja seetõttu tõstetakse keemiadoosi 20%. Oookei, mis seal ikka. Terve ravi ajal on doosi ainult tõstetud 1x, seega eeldasin, et tunnen end sellel nädalal sama halvasti kui eelmine kord doosi tõstes – siis oli küll totaalne talveuni terve nädala.

Cycle 7!

Aga oh üllatust, suhteliselt normaalne isegi olla olnud, veidi rohkem uimane kui tavaliselt, aga täiesti üleelatav. Mõned pisikesed probleemid vähikliinikus minu raviaegadega, aga õnneks saime kõik kenasti ära lahendatud, seega ei hakka siin sappi pritsima! Samas nagu alati, 2-4 päeva peale keemia lõppu on suht niru olla. Täna olen enamus päeva voodis vedelenud ja lihtsalt munenud, ilmselt jätkub sama ka homseks. Aga tuleb üle elada. 2 nädalat ja 6 päeva keemiaravi lõpuni! Ja siis kolime Canberrasse!

img_1115

Yep, it’s me.

 

Veidikene ka eelnevast (pikast) nädalavahetusest. Mainisin, et käisime NSW osariigi lõunarannikul puhkamas. Ilmad olid suhteliselt ilusad ja soojad ja nii mõnus oli veidikeseks eemale saada, kasvõi lihtsalt ookeaniääres lebotada ja laineid kuulata.

img_1097

Pebbly Beach, NSW

Käisime rannas, kus elab hästi palju kängurusid – kahjuks oli päevasel ajal liiga soe ja ilmselt nunnukad lebotasid kuskil põõsas varjuall, seega seekord ei näinud ühtegi. Ehk järgmine kord. Ja muideks, ma käisin 1x elus minigolfi mängimas, wow! Nii lahe oli! Ma ei tea miks ma seda ennem teinud ei ole…

Minigolf!!!

Tegelikult polegi vist mittemidagi muud öelda. Ja eks see postitus oli ka veidi sisutühi, aga samas ei tahtnud liiga pikka pausi ka jätta. Samas olen mõelnud, et mida teha selle blogiga peale oma vähiravi-teekonna lõppu? Ma tean, et see haigus jääb mingil määral igaveseks minust, aga mis peaks saama sellest blogist?

Kirjutan edasi, või lõpetan…

I already ranted in my previous post how disappointed I was that I need to get additional treatment, but after a few days of thinking I realised how irrational I had been and how important it really is that the whole treatment is as successful as it can possibly be. I think I’ve mentioned (very briefly…) earlier that in the hospital where I receive treatment they have specific teams (known as “multidisciplinary teams”) set up to discuss treatment plans for new (and current) patients. These teams consist of various specialists (e.g. haematologists, radiologists, etc) who come together once a week, look what’s happening with the patients, share their knowledge, discuss their ideas and set up the best plans for these specific patients. Actually, in “my” hospital they have a specific lymphoma-team, which knows everything about the newest treatment options, clinical trials and changes in current treatment protocols. I should consider myself very lucky to receive treatment in a hospital, which is so strongly specialised for blood diseases (e.g. lymphoma).

Similar discussion between these doctors also took place after my 6th cycle-PET scan to see “what to do with me.” Haematologist mentioned to me that the whole morning they were solely discussing my case to make sure I receive the best care possible. I find it so utterly comforting that doctors here care so much about their patients, it is so important. Because of these aforementioned reasons I think (almost) every day how lucky I am that I am able to receive a treatment in a country, which has the highest survival rates for cancer in the whole world. The only thing that makes me sad is that not everyone is as lucky as I am…everyone should be able to access the same benefits, doesn’t matter who you are or where you are from.

But alright, I went a bit off the track I think. I was supposed to write a bit about the 7th cycle – started on Monday at 8am and finished yesterday at around 2pm. On my arrival on Monday I got a “nice” surprise  – my bloods didn’t go as low as haematologist expected to (meaning my body tolerated chemo well), so they were OK to give additional “push” and increase the dosage by 20%. Dosage increase has only happened once before during my treatment and the previous time I had the worst hibernation during the week and a bit after. Luckily enough, I’ve felt quite alright this time around, not too tired, not too many 16-hour naps. Then again, 2-4 days after chemo has finished are always the worst. Meaning, starting from today I feel a bit..crappy. So lots of lazying around for the next few days. But on a positive note, only 2 weeks and 6 days until the end of the treatment! And then – Canberra, here we come! It’s not like I’m counting or anything…

A bit about our last weekend’s getaway also… I’ve mentioned that we drove to the South Coast of NSW – for a lazy-don’t-do-anything-at-all-weekend.

Guerilla Bay, NSW

 

The weather was absolutely gorgeous, very sunny and warm and it was so nice to just get away for a little while. Go to the beach, enjoy some sunshine and listen to the waves.

Kiama, NSW

We actually went to a beach (Pebbly Beach), which supposedly always has loads of kangaroos jumping around..well..we didn’t see any – I guess it was too warm outside and they were hiding somewhere under a rock. And I also did something I’ve never done before – played minigolf. It was so much fun, if you are like me and have never done that before, you totally should. I totally feel like I haven’t lived. HAHA.

Blowhole at Kiama, NSW

But that’s it for now I think. Pretty useless post, but then again, didn’t want to leave too long of a break between posts. I’ve also thought a bit lately what I should do with my blog when I’m done with my treatment and “cancer journey”? I know this disease will always stay with me, but what should I do with my blog? Should I continue writing (about something else..) or should I just stop…

 Xoxo

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s