New hair, say whaaat?

Kuigi plaanisin eelmisel nädalavahetusel parukashoppingule minna, siis tegelikult oli nii palju muid asju teha (IKEA shopping – ausalt ka, mu lemmikpood!), et shoppingule ei jõudnudki. Seega eile, peale kogu keha KT uuringut vedasin end Sydney kesklinna ühte parimasse parukapoodi-salongi (poe nimi: Wig Affair). Olin end mitu päeva juba vaimselt ette valmistanud, et õige paruka valimine võtab mitmeid tunde aega ja kindlasti suhteliselt imelik mingit parukat kanda niikuinii… aga hoopis vastupidi.

Kõik käis vägagi kiiresti. Sain ainult kaks sammu poes astuda, kui klienditeenindaja minu juurde tuli ja küsis, et mispuhul mul parukat vaja läheb. Selgitasin põhjuseid ja sekund hiljem istusin ma peegli ees “juuksuritoolis.” Klienditeenindaja oli ülitore, nagu vapustavalt tore. Kirjeldasin talle, et tahaksin samas “stiilis-värvis” parukat nagu mu praegune juukselõikus ja üllatus-üllatus, neil oli selline parukas kohapeal olemas. Seega proovisin ainult ühte stiili parukat paaris erinevas värvitoonis, et saada kõige ligilähedasem tulemus. Parukas on sünteetilisest materjalist (kergem hooldada ja suvel ei ole nii palav) ja näeb nii hirmuäratavalt tõene välja – isegi pealagi on sama värvitooni ja mõnes kohas pisikesed juuksed “kasvamas.”Lisaks parukale ostsin veel bambusest valmistatud musta mütsikese, mille ümber saab erinevaid salle keerata, et laisal (või kodusel) päeval ei peaks parukaga jamama.

Panen postitusse paar pilti oma praegusest soengust ja  võrdluseks pildi parukaga. Ilmselgelt märkate milline on päris ja milline mitte, aga minu arust (ja teiste ka) kui päriselt ei teaks, et ma muna olen ja parukat pean kandma, siis ju ei saaks arugi…Mis te arvate?

Vabandused sõpradele, kes soovitasid mul totaalselt kreisiks minna ja miskit teistmoodi võtta või kasvõi proovida. Tegemist oli siiski suhteliselt tõsise salongiga ja naljatamiseks aega ei antud. Võib-olla järgmise paruka ostan kuskilt karnevalipoest, siis saab veidi lollusi ka teha, haha!

Uudiseid ka veidi – käisin täna hematoloogi juures, kes oli kõikide testide tulemused kätte saanud ja kinnitas, et tegemist on 1 staadiumiga. See on hea uudis, tähendab, et vähk  on lokaalne ja ei ole tüümusest kaugemale levinud. Neljapäeval on keemiaraviga seotud infosession ja esmaspäeval kell 8 hommikul alustan keemiaraviga. Nädala lõpupoole kirjutan detailselt, millist keemiaravi saama hakkan ja millise raviplaani alusel.

Although I planned go to and shop for a wig last weekend, in reality we had such a busy weekend here (even went to IKEA – my favourite shop, haha!) and had no time for it. Thus, on Monday, after a whole body CT scan, I decided to go to one of the best wig stores in Sydney – Wig Affair  (located in the city center). I had mentally prepared myself for days for this experience. I honestly thought it will take hours to find a suitable wig and that the whole process will be so uncomfortable. But I was pleasantly surprised when I arrived to the shop. I was immediately approached by a sales assistant who asked whether I need a wig for medical reasons. I, of course, said yes and then was taken to “hairdressers seat” with mirror and all the other fancy-pancy. I told the sales assistant that I would like a wig, which looks as similar to my current hairstyle and colour as possible. Two seconds later she brought a wig that was scarily similar to my own hair. Tried on couple of different colours to get a perfect match and that was it. Took only around 10-15 minutes all together. The wig I bought is made of synthetic material (for easier maintenance) and looks so real – it even has some tiny hair “growing” from the roots to make it more authentical. In addition to a wig, I bought a tiny beanie-kind of hat (can tie different colourful scarfs around it), which I can use during the days when I’m too lazy to deal with a wig.

I’ve attached two pictures to this post, one is “normal” me at the moment and the second is me with a wig. Although there is some difference in the colour and style, I don’t think the difference is so major. What do you think?

Apologies to friends, who advised me to go crazy at the wig salon – unfortunately this place was down to “business” and no time for a fun at all. I will try to go to a carnival shop at some point for a funny wig.

A bit news also – I met with my haematologist today who had received all the test results and confirmed that my lymphoma is Stage 1 (local, hasn’t spread anywhere outside thymus gland). This is good news! On Thursday I will have an information session about the chemotherapy I will get and they will provide me with a treatment plan. On Monday, 4 July 2016 at 8am, “the party will be over and bar closed” (like my good friend Sanne said) for this yuki-yuki in my body. I will write a bit about the chemotherapy I will get later this week when I know a bit more about it myself.

So time for pictures:

pjimage-2

Which is which, haha!?

Xoxo

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s